Ticháčkova kaple

Dne 10. srpna 1892 se mladinká Kristina Ringlová vydala do lesa na houby a na místě dnešní kaple se jí zjevila tajuplná postava, která dívku třikrát pozdravila "Pozdrav Pán Bůh" a budila dojem, že se nadnáší nad zemí. Dívka se lekla a utekla. Po této události následovalo mnoho dalších zjevení (celkem se uvádí počet 23) i zázračná uzdravení lidí, kteří použili hlínu z tohoto místa na léčení svých nemocí. Po příchodu dalších nadpřirozených vizí se Ticháčkův les stal vyhledávaným cílem poutníků a věřících z Čech, Kladska i Slezka. V lednu 1893 se s Kristinou Ringlovou vydalo do Ticháčkova lesa celé procesí.

Brzy našlo dost mecenášů na pořízení nejprve sošky Panny Marie, k níž později přibyl přístřešek a nakonec i dřevěná kaple. Pseudogotická kaple, která nakonec byla roku 1897 postavena na krásném místě uprostřed lesa, se vysvěcení dočkala až o téměř sto let později, v roce 1990. Ke kapli vede Růžencové schodiště a jen pár desítek metrů dál se nachází pramen léčivé vody, kam se údajná zjevení přesunula.

Dnešní kaple stojí na místě té původní, která však bohužel 8. srpna 2010 shořela do základů. Během dvou let se však podařilo poutní místo obnovit.

Rezervace

Možnost zajištění Vašich akcí, mimo otevírací dobu.